
Етнопроєкт “Баба Єлька” збирає гроші на краудфандинговій платформі для видання збірки кулінарних рецептів “Смачна Кіровоградщина”, які записали під час експедицій областю. Бюджет, зібраний на Спільнокошті, подвоїть фонд “Відродження”. Наразі потрібні 60 тисяч гривень для друку 1000 примірників збірки та оплату роботи дизайнера. За кожне пожертвування від 50 гривень автори підготували подарунки.
Про це повідомляє .
“Розпитуючи людей про страви, популярні в їхніх сім’ях на початку ХХ століття, ми зрозуміли, що майже нічого не знаємо про кулінарні діалекти рідного краю. Особливий “смак” ще й у тому, як про це розповідають наші респонденти – живою розмовною “сільською” мовою, яка заворожує і повертає в дитинство.
Ми вирішили зібрати всі ці спогади під однією обкладинкою”, – зазначають автори проєкту.
“Це не книга рецептів. Це щось більше, принаймні для нас. Це історія про ідентичність, про особливу регіональну гастрокультуру, спадкоємність. Це історія про рідне. Частину описаних у збірці страв нам пощастило спробувати, наприклад, веселокутську картоплю на молоці, рівнянські вареники на дріжджах, златопільський капусняк, липнязьку вертуту, ковбаса з Великих Троянів, хайнівський квасяний борщ, маловисківські гречаники, коробчинську перепічку…”, – розповідає авторка проєкту Інна Тільнова.
Інна додає, що кожна страва водночас і звична, і унікальна, а також унікальні й люди, які ділилися цими рецептами.
“Саме тому в збірці ми вирішили подавати рецепти у тій формі, в якій вони до нас потрапляли: цитуючи респондентів, зберігаючи діалектизми, інколи без чітких мірок, проте зі словами “пучка”, “дрібка” чи “жменька”. Інколи двома-трьома словами, а інколи розгорнуто і літературною мовою”.
Частина рецептів проілюстрована світлинами Олександра Майорова та Майкла Ендрюса – це фотографи проєкту «Баба Єлька», які проїхали сотні кілометрів Кіровоградщиною, показавши її світу крізь об’єктиви своїх камер. Відчути справжність кожного слова в цій книзі допоможуть QR-коди, що ведуть до монологів співрозмовників.
Автори проєкту вже розшифрували записи з усіх експедицій, відібрали ілюстрації та наразі працюють над перекладом текстів англійською мовою. Також уже розробили дизайн книги і працюють над макетом.
Подяка на сторінці проєкту “Баба Єлька” та “Смачна Кіровоградщина” у соцмережах.
Подяка на сторінці проєкту в соцмережах, блокнот із лого “Смачна Кіровоградщина”
Згадка про доброчинця у книжці “Смачна Кіровоградщина” + буклет із 5 рецептами з майбутньої книги (в електронному вигляді) + ручка з лого “Смачна Кіровоградщина”
Згадка про доброчинця у книзі “Смачна Кіровоградщина” + набір із 5 рецептів з майбутньої книги (електронний буклет) + брендовані ручка та блокнот.
Дерев’яна качалочка із логотипом “Смачна Кіровоградщина” + набір рецептів з майбутньої книги (електронний буклет).
Торбинка з домашніми цукерками від Марії Кучеренко за рецептом із села Розсохуватка + буклет із рецептами, зібраними під час експедицій.
Хрустики за рецептом із села Луполове, цукерки із с. Розсохуватка, буклет із рецептами “Смачна Кіровоградщина” (в електронному вигляді) та брендована ручка.
Екосумка з лого “Баба Єлька” з блокнотом та ручкою + лакотка на вибір (цукерки або хрустики)
Книга рецептів “Смачна Кіровоградщина”, набір спецій, брендована качалочка + смачний подарунок-сюрприз за рецептом із книги.
майстер-клас з приготування пиріжків з буряком та вишнями за рецептом із майже зниклого села Хайнівка, книга “Смачна Кіровоградщина” з автографами упорядниківі + смачний гостинець
Книга “Смачна Кіровоградщина” з автографами упорядників та унікальна хустка ручної роботи від художника проєкту “Баба Єлька” Костянтина Данильченка, зроблена в техніці вибійки.
Набір із: книги “Смачна Кіровоградщина”, розсохуватських цукерок, луполянських хрустиків, брендованих буклета, блокнота, ручок, качалки, спецій, хустки та екосумки “Баба Єлька”
Для збору грошей є 40 днів. Зробити внесок можна .
Нагадаємо, .
.
Поширити:
Залишити коментар:
коментар